Kuidas te sedatsiooni teete?
Meie kasutame ravimite kontrollitud süstimist otse veeni (vereringesse). Kasutatavad ravimid on kiire toime algusega (kiire efekti saabumine) ja lühitoimelised, mis tagab kiire taastumise sedatsioonist.
Mida ma tunnen sedatsiooni ajal?
Olenevalt ravimi manustamise kiirusest ja kogusest tunnete esmalt rahustavat toimet, unisust, meeldivat surisevat tunnet, mõne minuti pärast saabub ülev meeleolu (eufooria), üldine rahunemine ja valutunde vähenemine. Pärast protseduuri te sageli ei mäleta toimunut üldse või mäletate ainult osaliselt (amneesia).
Kas ma tunnen protseduuri ajal valu?
Teile manustatakse veenisiseselt valuvaigisteid üheaegselt rahustitega, samuti süstib kirurg lokaalselt tuimestavat ravimit. Te ei peaks tundma valu, kuid võite tunda, et midagi tehakse. Kui te aga peaksite valu või ebamugavust tundma, siis saate sellest märku anda ja protseduur peatatakse kuni valutustamine on tagatud.
Kas ajal, mil ma olen sedatsioonis, jälgib mind keegi?
Teie ohutuse tagamiseks on kogu protseduuri jooksul teie juures anesteesia meeskond, kes jälgib teie elulisi näitajaid – hingamist, pulssi ja vererõhku. Vajadusel saavad nad ka muuta sedatsiooni sügavust ja manustada juurde valuvaigisteid.
Millal ma võin jälle autot juhtida?
Autojuhtimine, samuti masinatega opereerimine, on keelatud vähemalt 24 tundi peale protseduuri, kuna sedatsiooni ravimid muudavad teid uniseks, teie tähelepanu ja koordinatsioon on häiritud. Anesteesia nõusoleku vormile alla kirjutades võtate te selle endale teadmiseks ja vastutate tagajärgede eest.
Mis ma protseduurile tulles selga peaksin panema?
Soovitame kanda vabasid, mitte pigistavaid ega kitsaid, pigem kergeid ja naturaalsest materjalist riideid. Vajadusel katame teid protseduuri ajal sooja tekiga.